טיפים לביטוח רפואי טוב לחו"ל

מתכננים נסיעה לחו"ל? נרגשים מכל המראות החדשים שתתקלו בהם, האנשים והתרבות הפחות מוכרת? אם כן, וכדי שתוכלו ליהנות מכל זה ולטייל בראש שקט, חשוב שתרכשו ביטוח נסיעות לחו"ל שיציע לכם את הכיסוי הנדרש בעת הצורך. ביטוח נסיעות לחו"ל מספק לכם את הכיסויים הביטוחיים הנדרשים לכם במהלך שהותכם בחו"ל, כיסויים שאינם ניתנים לכם על ידי ביטוח הבריאות שלכם בארץ. מכיוון שביטוח בריאות זה איננו מכסה אתכם מחוץ לגבולות הארץ, עליכם לרכוש ביטוח מיוחד עם כל הכיסויים הרלוונטיים לכם.

אנשי עסקים? נשים בהריון? תרמילאים? או אולי חובבי אקסטרים? לכל אחד מכם מוצעת פוליסת ביטוח מתאימה, אולם כדי שתוכלו ליהנות ממנה עליכם לבחון כמה פרמטרים ולדעת כיצד לבחור אותה נכון. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירת הביטוח:

  1. התאימו את סוג הביטוח שלכם לסוג הטיול – ישנם סוגים שונים של ביטוחי נסיעות לחו"ל. ישנם כאלה המציעים כיסויים ביטוחיים נרחבים במקרים של פגיעה כתוצאה מפעילות ספורטיבית או פעילות אקסטרים, ישנם כיסויים הרלוונטיים לנשים הריוניות וגם לאלה שלוקחים איתם לחו"ל ציוד יקר ערך. לפני שאתם רוכשים את הביטוח, הגדירו את סוג הטיול ואת הצרכים שלכם, ובהתאם בחרו בפוליסת הביטוח עם הכיסויים הרלוונטיים ביותר עבורכם.
  2. בחנו את ההרחבות השונות של הפוליסה – באופן כללי, ניתן להוסיף לביטוח הנסיעות שנרכש גם הרחבות שונות. למשל, אם אתם יוצאים לטיול תרמילאים ואתם רוכשים פוליסת ביטוח נסיעות לצעירים, אולם סביר שתשלבו במהלך הטיול שלכם גם קפיצת באנג'י או צלילה, תוכלו להוסיף הרחבה מיוחדת של ספורט אתגרי לפוליסה שרכשתם. בדקו מראש מהן האפשרויות ובאילו הרחבות מדובר, לפני שאתם רוכשים את הביטוח.
  3. התאימו את תוקף הפוליסה לטיול שלכם/לשהות שלכם בחו"ל – רכשו פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שתציע לכם את הכיסוי הביטוחי למשך כל שהותכם בחו"ל, ולא לחלק מהזמן. חשוב שתהיו מכוסים במהלך כל שהותכם ולא בחלק ממנה. מסרו לחברת הביטוח שלכם את מועד היציאה המדויק ומועד החזרה ועשו זאת לפני היציאה מהארץ. זכרו, ניתן להאריך את הביטוח במידה ומעוניינים לשהות בחו"ל זמן ממושך יותר, או לקצר את הפוליסה במידה וחוזרים לארץ מוקדם מהצפוי. במקרה כזה, יקבל המבוטח החזר בגין הפרש הימים ששילם עליהם.
  4. בדקו את גובה דמי ההשתתפות העצמית – גובה דמי ההשתתפות העצמית משתנה ונקבע בהתאם לביטוח עצמו ולכיסוי הרלוונטי. בדקו זאת מראש מנציגי חברת הביטוח שלכם ובקשו זאת כתוב, שחור על גבי לבן. ישנן פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל, ובעיקר המורחבות והיקרות יותר, בהן לא נרשת השתתפות עצמית. בדקו באילו פוליסות מדובר והאם או עד כמה הן רלוונטיות לכם.