טיפים לנשים בהריון

 

את בחודשים הראשונים של ההיריון, אבל אינך מוכנה לוותר על הטיול לחו"ל, עליו את חולמת כבר תקופה ארוכה? כפי שוודאי את שומעת לא מעט, היריון אינו מחלה – ואכן כך הדבר. אולם, כהריונית, חשוב שתדעי שאת נמצאת בקבוצה מיוחדת בכל הקשור לביטוח נסיעות לחו"ל: קבוצה של נשים הריוניות מטיילות ונופשות. מה הדבר אומר בפועל? שבמיוחד עבורך ועבור כלל הנשים ההריוניות הנוסעות לחו"ל לתקופה קצרה או ארוכה, מוצעת פוליסת ביטוח נסיעות מיוחדת. מה כדאי לדעת על ביטוח כזה, ובכלל – על נסיעה לחו"ל בתקופת ההיריון? לפניכן התשובה:

ההרחבות המיוחדות המוצעת בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון

בדומה לביטוח נסיעות לחו"ל לסובלים מבעיות רפואיות כלשהן, גם ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון הוא ביטוח מיוחד, הפונה לקהל לקוחות מסוים. ביטוח זה מציע כיסוי רפואי הרלוונטי לנשים בהריון, כיסוי המציע להן מענה אם הן מוצאות את עצמן במצב רפואי כלשהו הקשור להריונן, הדורש טיפול מיוחד. כיסוי ביטוחי לנשים בהיריון כולל גם הוצאות אשפוז, הוצאות טיפולים שאינם כרוכים באשפוז ואפילו הוצאות בגין לידה מוקדמת. הביטוח מקנה גם כיסוי ביטוחי במקרה בו נדרש טיפול בתינוק או כאשר מדובר גם בתינוק פג.

מתי מותר לנסוע ומתי אפשר לרכוש את הביטוח?

באופן כללי, טיסה לחו"ל לנשים בהיריון בחודשים המתקדמים, כלומר לקראת סוף תקופת ההיריון, פחות מומלצת. מה גם, שבחודשים אלה הסיכוי לבעיות רפואיות כלשהן הקשורות להריון הוא גבוה יותר בהשוואה לחודשים הראשונים של ההיריון, מה שהופך את הנסיעה עצמה לפחות בטוחה. נכון להיום, יכולות נשים בהיריון לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל עד לשבוע 32 בדרך כלל, ובתנאי שמדובר בביטוח נסיעות הכולל הרחבה מיוחדת המיועדת להריוניות. כאשר מדובר באישה בהריון בחודשים מתקדמים יותר, ניתן לרכוש ביטוח נסיעות רגיל, אולם ללא הרחבות מיוחדות המספקות מענה במקרה בו הופיעו בעיות רפואיות כלשהן הקשורות אל ההיריון עצמו.

כדאי לדעת

את ביטוח הנסיעות לחו"ל הכולל הרחבות מיוחדות המיועדות לנשים הריוניות לא ניתן לרכוש אם מדובר בנסיעה לחו"ל למטרות רפואיות כלשהן הידועות מראש. למשל, בדיקות שגרתיות או ביצוע הליכים רפואיים הקשורים להריון עצמו. במקרים כאלה, בדומה לחודשי ההיריון המתקדמים, יוצע לאישה ההריוניות ביטוח נסיעות רגיל ללא הרחבות מיוחדות. מעבר לכך, ישנם מספר מצבים נוספים בהם חברות הביטוח אינן מאפשרות לרכוש את ההרחבות המדוברות: כאשר מדובר בהריון מרובה עוברים, כאשר מדובר בנשים בהריון מעל לגיל 42 וכאשר מדובר בנשים בהריון מתחת לגיל 18.

לרכישת ביטוח חו"ל לנשים בהריון – לחצי כאן